Final Yaptı
Generation War
8.5 IMDB Puanı

Generation War

Senaryo Philipp Kadelbach
Ödüller 22 ödül & 8 Adaylık.
Unsere Mütter, unsere Väter Dizi ikinci dünya savaşı sıraları olan 1941 yılında Berlin’de geçiyor. Nazi ordusu doğu cephesinde Rusya’ya karşı kesin bir zafer beklentisiyle ilerlemektedir. Dizimiz bu cephede yer alan beş yakın arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor.
Teğmen Wilhelm Winter kardeşi Freidhelm ile doğu cephesine doğru ilerlemektedir. Wilhelm daha önce Polonya ve Fransada ki cephelerde de yer almış tecrübeli bir askerdir. İdealist ve vatanseverdir. Savaşın Almanya için doğru karar olduğunu düşünür. Kardeşi Freidhelm ise abisinin tam aksine savaş karşıtıdır. Ama askere gönüllü olarak değilde zorla alındığı için abisinin komutası altında doğu cephesine yol almaktadır.
Doğu cephesinde görev yapan hemşire Charlotte teğmen Wilhelm’in en yakın arkadaşlarında biridir ve ona platonik olarak aşıktır. Savaşa hemşire olarak gönüllü katılmıştır. Viktor ve Greta ise imkansız aşkı yaşamaya çalışan sevgililerdir. Viktor yahudi olduğundan dolayı ülkeden kaçmanın yollarını arıyordur. Sevgilisi Greta ise Viktor’u ülkeden kaçırabilmek için üst düzey bir subayın metresliğini yapmaktadır.Dizilove.net iyi seyirler diler,yorumlarınızı bekliyoruz.
(Not:Unsere Mütter, unsere Väter 14 milyon avroluk bütçesiyle snırları zorlayan oldukça etkileyici bir savaş draması olarak Band of Brothers gibi bir efsaneyi bir de Almanya gözünden anlatıyor.)

Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın